SunExpress

Evcil Hayvan Taşınmasında SunExpress Taşınması Farkı

Uçaklarda evcil hayvan taşınmasına izin verilmemektedir. Diğer yolcuların rahatsız olabileceği gerekçesi sunulmaktadır. Fakat evcil hayvanı ile yolculuk yapmak isteyen veya buna zorunlu olan kişiler birçok firmayı bu sebepten dolayı tercih etmemektedirler. Fakat SunExspress bu konuda yolcularını mahrum etmemekte ve evcil hayvanları ile seyahat etme olanağı vermektedir. Fakat bunun için uçuş gününüzden üç gün önce haber vermeli ve evcil hayvanınızla seyahat edeceğiniz için özel rezervasyon yaptırmalısınız. Kapasitenin izin vermesi durumunda firmamızda evcil hayvanınız ile birlikte seyahat etmenizde hiçbir engel görülmemektedir. Günümüzde evcil hayvanı olan birçok insan vardır. Ve doğal olarak gittikleri her yere yanlarında götürmek en doğal haklarıdır.

Özel Kutusu İçinde Hayvanınızla Yolculuk Yapabilirsiniz

Hayvana özel kafes ile birlikte bizim firmamızda seyahat edebilme avantajına sahip olduğunuzu bu yazımızda belirtmek isteriz. Hayvanınızın bütün aşılarının yapıldığın ı belgelemeli ve oluşacak olumsuz bir durumda sorumluluğunu üstlenmelisiniz. Hayvanın taşınma şartlarından yolcular sorumlu olmaktadır. Sahibi olmayan hayvanlar uçağa kabul edilmez sadece yolcu eşliğinde ve sorumluluğundaki hayvanlar kabul edilmektedir. Hayvanlarınızı hava alan, sıvı sızdırmayan özel kutuları ile uçağa almak mümkün olduğu için bu kurallara uymanız gerekmektedir. Hayvanınızı kucağınızda tutmak yasaktır. Onlar için oluşturulmuş olan bölümde kutusu ile birlikte yerde durmak zorundadır.

Bilet Almadan Önce Belirtmeniz Gerekenler

Biletinizi alırken evcil hayvanınız olduğunu mutlaka belirtmeniz gerekmektedir çünkü belirtilmediği takdirde ne yazık ki hayvanınız uçağa alınmayacaktır. Eğer hayvanınız ile yurt dışına çıkmak istiyorsanız hayvan pasaportu çıkarmak zorunda olduğunuzu ve bunu uçakta da göstermek durumunda olduğunuzu belirtmek isteriz. Hayvanınız ile birlikte yolculuk yapmak için de belli bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir. Kabinde hayvanınızı taşımanız için ağırlığının 8 kilodan fazla olmamasına özen göstermelisiniz. Tüm yolcuları düşünerek hareket eden firma kabine sınırlı sayıda evcil hayvan kabul etmektedir. Bu şekilde bir uygulama hem hayvan sahiplerini hem de diğer yolcuları memnun etmektedir. Her ne kadar hayvanları kutu içinde olmasına firma yetkilileri de üzülüyor olsa da ne yazık ki diğer yolcuların güvenliği açısından böyle olmak zorundadır. Biletinizi almadan önce mutlaka hayvanınız olduğunuz ve onunla birlikte yolculuk yapacağınızı belirtecek bir not düşün.

No Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.